میلگرد استیل آلیاژ 420 چیست؟

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. میلگرد استیل آلیاژ 420 چیست؟

میلگرد استیل آلیاژ 420

یکی از انواع میلگردهای ضد زنگ که کربن بالایی دارد میلگرد استیل آلیاژ 420 می باشد. مقدار کروم درون این میلگرد استیل آلیاژ 12 درصد می باشد و کربن زیادی دارد. زمانی که عملیات حرارتی روی آن بیشتر شود بدون شک مانند بسیاری از میلگردهای دیگر سخت تر می گردد. یکی از مهمترین ویژگی های این میلگرد استیل آلیاژ این است که در برابر خوردگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. بیشترین سختی را این میلگرد در میان انواع میلگردهای استنلس به خود اختصاص داده است.

به همین دلیل بسیاری از افراد برای خرید میلگرد استیل آلیاژ این مدل را خریداری می کنند. قیمت میلگرد استیل آلیاژ نسبت به مدل هیا دیگر تا حدودی مناسب تر می باشد و به همین دلیل درخواست تولید آن روز به روز افزایش پیدا می کند. انعطاف پذیری میلگرد استیل آلیاژ 420 در شرایط آنیل شده بسیار عالی و منحصر به فرد می باشد. قابلیت ماشینکاری این فولاد نسبتا بسیار عالی می باشد و به همین دلیل برای تولید انواع قاشق و چنگال و چاقو از آن استفاده می کنند.

میلگرد استیل آلیاژ 420-1

میلگرد استیل آلیاژ 420-1

ویژگی های میلگرد استیل آلیاژ 420 :

شما برای خرید انواع میلگرد استیل آلیاژ 420 باید به خوبی با ویژگی های آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه آن را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. این فولاد ضد زنگ را به نام فولاد ضد زنگ مارتنزیتی نیز شناسایی می کنند. این میلگرد می تواند حداقل مقاومت را در برابر خوردگی از خودش در شرایطی که بسیار سخت است نشان دهد. از آنجایی که کربن آن زیاد است ترکیبات کاربید کروم زیادی را تولید می کند. لبه های آن مقاومت زیادی در برابر ساییده شده دارند و به همین دلیل در صنایع زیادی از آن استفاده می شود.

نقطه ذوب آن تا حدودی پایین است و به همین دلیل در مکان هایی که درجه حرارت زیاد می باشد آن را مورد استفاده قرار نمی دهند. این میلگرد مانند بسیاری از انواع میلگردهای دیگری که در بازار وجود دارد دارای ویژگی های مشخص شده ای می باشد که برخی از ویژگی های مهم آن عبارت می باشد از :

 1. مقاومت در برابر خوردگی :

در بسیاری از شرایط سخت کاری میلگرد استیل آلیاژ 420 مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و به همین دلیل از آن استفاده زیادی می کنند. در واقع باید بدانید این میلگردها در برابر غذاها، آب، اسیدهای خفیف و آب و هوا مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. آن دسته از میلگرد هایی که سطح صافی دارند عملکردشان هم بسیار عالی و منحصر به فرد می باشد. شما باید به خوبی بدانید مقاومت این میلگرد در مقایسه با آلیاژهای دیگری که در بازار وجود دارد تا حدودی کمتر است. گریدهایی که آستنیتی می باشند مقاومت بسیار زیادی دارند و شما باید بدانید این نمونه از آلیاژها در برابر آنها مقاومت پایین تری دارند. یکی از مهمترین ویژگی های این میلگرد استیل آلیاژ دارد این است که رد برابر پوسته پوسته شدن مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. با این حال باید بدانید که دمای بالاتر از دمای استاندارد برای این میلگرد مناسب نمی باشد و نباید این میلگرد را در دمای بسیار بالا قرار دهید.

میلگرد استیل آلیاژ 420-2

میلگرد استیل آلیاژ 420-2

 1. جوش پذیری آلیاژ :

از آنجایی که میلگرد استیل آلیاژ 420 سریعا سخت می شود قابلیت جوش پذیری اش تا حدودی محدود می باشد. در واقع باید بدانید به طور معمولی این آلیاژ را جوش نمی دهند. جوشکاری این گرید را بعد از اینکه پیش گرم کرد آن را تا درجه 300 الی 400 آغاز کنند می توانند انجام دهند. برای اینکه فولادهای ضد زنگ با استحکام بسیار بالا را به یکدیگر متصل نمایند از میله های جوش همراه با روکش فلزی گرید 42 استفاده می کنند. طی این فرآیند به وجود آمده باید بدانید که استیل تا دمای 150 الی 320 به خوبی گرم می شود. شما باید بدانید که دلیل عدم جوشکاری این میلگرد وجود کربن درون آن می باشد.

 1. شکل پذیری آلیاژ :

اگر بازپخت میلگرد استیل آلیاژ 420 با هدف حداکثر نرمی انجام شود، شما می توانید تا حدودی آن را شکل دهید و انعطاف پذیری آن را بالاتر ببرید. با این وجود باید بدانید انعطاف پذیری آن بسیار بالا نمی باشد که در برخی از صنایع مورد استفاده قرار بگیرد. شما باید به این ویژگی مهم آن دقت داشته باشید و سپس از آن استفاده کنید.

 1. عملیات حرارتی آلیاژ :

برای اینکه میلگرد استیل آلیاژ 420 را به نرمی حداکثر برسانید باید آن آن را به طور یکنواخت در درجه 816 الی 899 قرار دهید. بعد از اینکه به خوبی آن را گرم کردید بهتر است آن را به آرامی سرد کرده و مورد استفاده قرار دهید. عملیات سخت کاری آن هم بر همین اساس است که تنها در انتها باید به آن روغن ویژه ای اضافه شود. تولید کنندگان این روغن را در انتهای کار به محصول اضافه می کنند تا سخت کاری آن را بالاتر ببرند. عملیات تنش گیری آن هم همراه با هوا و روغن می باشد که که بعد از 1 الی 3 ساعت از سرد کردن باید این عملیات را روی میلگرد پیاده سازید. البته که برای عملیات تنش گیری فولاد از آب هم همراه روغن و هوا استفاده می شود که تولید کنندگان با این مواد و ترکیب آنها آشنایی بیشتری دارند.

میلگرد استیل آلیاژ 420-3

میلگرد استیل آلیاژ 420-3

کاربرد میلگرد استیل آلیاژ 420 :

از آنجایی که خصوصیات میلگرد استیل آلیاژ 420 بسیار زیاد است کاربردهای متنوعی هم دارد. در واقع باید بدانید که در صنایع متفاوتی از این میلگرد استفاده می شود و کاربرد زیادی هم نیز دارد. شما برای استفاده از این میلگرد باید به خوبی در مورد ویژگی ها و کاربرد آن اطلاعات خود را افزایش دهید. برخی از مهمترین و اصلی ترین کاربردهایی که این نوع از میلگردها دارند عبارت می باشد از :

 1. برای تیغ های برش استفاده از این آلیاژ بهترین گزینه ای است که می توانید داشته باشید.
 2. برای ولوهای سوزنی هم از این آلیاژ در حد گسترده ای استفاده می شود و تولید آن رو به افزایش است.
 3. بسیاری از انواع تجهیزات جراحی با استفاده از این نوع میلگردها تولید می شوند. در واقع شما باید بدانید بیشتر تجهیزات پزشکی برای تولید با این میلگرد طراحی می شوند.
 4. از این گرید برای ساخت انواع قاشق و چنگال استفاده بسیار زیادی می شود. در واقع باید بدانید بسیاری از انواع قاشق ها و چنگال ها را با استفاده از این گرید تولید می کنند.
 5. بسیاری از دریچه ها هم نیز با استفاده از این میلگرد تولید و طراحی می شوند. برای تولید هر یک از انواع دریچه ها میزان مشخص شده ای از این گریدها را به کار برده اند.
 6. از دیگر موارد استفاده از میلگرد استیل آلیاژ 420 برای تولید شفت ها و لولاها می باشد. که شما می توانید از آنها استفاده کنید. زمانی که دما و حرارت بالا هم باشد از این نمونه میلگردها برای تولید دریچه و فنرها هم استفاده بسیار زیادی می شود.
میلگرد استیل آلیاژ 420-4

میلگرد استیل آلیاژ 420-4

 

در برخی از مواردی که مقاومت به خوردگی میلگرد اهمیت بسیار زیادی دارد و به سختی بالا نیاز است، از این میلگرد استفاده زیادی می شود. این آلیاژ را به عنوان یکی از انواع آلیاژهای ایده آل شناسایی می کنند و کاربرد زیادی دارد. از جمله مهمترین خواصی که این نمونه از میلگردها دارند این است که هم نرم می باشند هم سخت هستند. تیز کردن این گرید بسیار آسان می باشد و شما می توانید به راحتی آن را تیز کرده و استفاده کنید.

مراقبت و نگهداری از میلگرد استیل آلیاژ 420 :

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد میلگرد استیل آلیاژ 420 وجود دارد و شما باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید این است که از آن به خوبی مراقبت نمایید. برای استفاده و نگهداری از این محصول دستورالعمل های بسیار زیادی وجود دارد که شما باید به خوبی در مورد این دستورالعمل ها اطلاعات کافی داشته باشید. در صورتی که شما به نکاتی در مورد نگهداری آن دقت نداشته باشید امکان دارد کرید زنک بزند و یا اینکه تغییر رنگ دهد. برخی از موادی که خورنده هستند در صورت عدم مراقبت از میلگرد امکان دارد به درون آن نفوذ کرده و مقاومت آن را به طور کلی از بین ببرند. به همین دلیل شما باید به خوبی این نکته را زمان خرید میلگرد استیل آلیاژ در نظر داشته باشید تا بتوانید از آن سال های سال استفاده کنید.

میلگرد استیل آلیاژ 420-5

میلگرد استیل آلیاژ 420-5

 

برای اینکه اطلاعات شما رد مورد قیمت میلگرد استیل آلیاژ بیشتر شود بهتر است از فروشندگانی که به صورت عمده فروش این کالا را بر عهده دارند خرید خود را انجام دهید. دقت داشته باشید که در بین انواع فروشندگان بهترین فروشنده را برای خرید پیدا کنید تا قیمت مناسبی را به شما ارائه دهد. برخی از فروشندگان بی کیفیت ترین نمونه های آن را برای فروش می گذارند و شما باید به خوبی حواستان را جمع کنید که از آنها خرید خود را انجام ندهید. آنها کالای بی کیفیتی را به شما ارائه می دهند که در صورت استفاده برای تولید کالا، کالای شما بی کیفیت خواهد شد. این میلگرد نسبت به میلگردهای دیگر مقاومت زیادی ندارد و شما باید به خوبی این نکته را زمان استفاده در نظر داشته باشید.

فهرست