میلگرد استیل آلیاژ 321 چیست؟

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. میلگرد استیل آلیاژ 321 چیست؟

جهت خرید میلگرد استیل آلیاژ 321 و محصولات دیگر و یا گرفتن استعلام قیمت با شماره مقابل تماس بگیرید

میلگرد استیل آلیاژ 321

یکی از انواع میلگردهایی که شباهت زیادی به آلیاژ 304 دارد میلگرد استیل آلیاژ 321 می باشد. یکی از مهمترین ویژگی هایی که این میلگرد استیل آلیاژ دارد این است که در دمای 900 درجه سانتیگراد مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. استحکام آن بسیار بالا می باشد و از جمله ویژگی های دیگر آن این است که در برابر محیط های خورنده مقاومت خوبی از خود نشان می دهد، همچنین ثبات فازی دارد. کاربرد آن نسبت به بسیاری از انواع میلگردهای دیگر موجود در بازار بیشتر است و شما می توانید با خیالی آسوده از آن استفاده کنید.

در واقع کیفیت این میلگرد بسیار عالی و بی نظیر می باشد، به همین دلیل باید بدانید افراد از آن رضایت دارند.  شما زمان خرید میلگرد استیل آلیاژ باید به خوبی با انواع آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید یکی از بهترین نمونه های آن را بر اساس ویژگی ها و کاربردی که دارند خریداری کنید. میلگرد استیل آلیاژ 321 هم مثل بسیاری از میلگردهای دیگر دارای کاربرد متنوعی می باشد و بر همین اساس شما می توانید از آن استفاده زیادی داشته باشید.

میلگرد استیل آلیاژ 321-1

میلگرد استیل آلیاژ 321-1

ویژگی های میلگرد استیل آلیاژ 321 :

شما برای خرید هر یک از انواع میلگرد استیل آلیاژ باید به خوبی با ویژگی های آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه آن را خریداری کنید. میلگرد استیل آلیاژ 321 هم ویژگی های متنوعی دارد و شما زمان خرید بهتر است با ویژگی های آنها آشنایی داشته باشید. برخی از مهمترین ویژگی هایی که این میلگرد دارد عبارت می باشد از :

 1. مقاومت در برابر خوردگی :

یکی از ویژگی های مهمی که میلگرد استیل آلیاژ 321 دارد این است که مقاومت زیادی در برابر خوردگی دارد. رفتار مقاومتی این میلگرد شبیه به گرید 304 می باشد و البته که باید بدانید مقاومت بین دانه ای این گرید هم بسیار بالا می باشد. از آنجایی که به این نوع از میلگرد استیل آلیاژ مقداری تیتانیوم اضافه کرده اند استحکام بیشتری دارد و همچنین مقاومت بین دانه ای آن هم به همین دلیل است. همچنین باید بدانید این نمونه از میلگردها در برابر خوردگی های شیاری و حفره ای هم مقاومت زیادی از خود نشان می دهد، چرا که کروم زیادی درون آن وجود دارد. یون کلرید یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده این نوع از میلگردها می باشد.

اسیدهای آلی و برخی از انواع اسیدهایی که معدنی هستند برای میلگرد ضرر دارند، ولی باید بدانید این نوع از میلگردها در برابر هر نوع اسیدی از خود مقاومت زیادی نشان می دهد. همین ویژگی آن موجب شده است که شما بتوانید از آن در محیط های متنوع استفاده کنید. خوردگی یکی از مهمترین عواملی است که در برخی از صنایع میلگردها را تهدید می کند، به همین دلیل تنها باید از میلگردهایی که مقاومت زیادی در برابر این عامل نشان می دهد استفاده شود. این میلگرد از جمله میلگردهای محبوبی به شمار می رود که در بسیاری از صنایع از آن استفاده می کنند.

میلگرد استیل آلیاژ 321-2

میلگرد استیل آلیاژ 321-2

 

 1. قیمت مناسب :

قیمت میلگرد استیل آلیاژ 321 بسته به تعداد و مدلی که آن را خریداری می کنید متنوع می باشد. بر این اساس باید بدانید اگر شما تعداد زیادی از این میلگرد را که وزن زیادی هم دارد خریداری کنید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. بنابراین بهتر است به این نکته مهم و ضروری زمان خرید دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه آن را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید. برای اینکه قیمت میلگرد استیل آلیاژ را به خوبی متوجه شوید بهتر است به نمایندگی تولید آن مراجعه کنید

نمایندگی قیمت مشخص شده و تصویب گشته ای را زمان خرید به شما اعلام می کند. بر همین اساس شما می توانید یکی از انواع آنها را که قیمت مناسب تری دارند را برای خرید انتخاب کنید.  قیمت هر یک از انواع میلگرد استیل آلیاژ که خریداری می کنید بسته به عوامل متعددی در حال تغییر می باشد و شما باید به خوبی در مورد این نکته اطلاعات لازم را داشته باشید.

 1. شکل پذیری :

شکل پذیری و کشیدگی میلگرد استیل آلیاژ 321 یکی از دیگر ویژگی های مهم آن می باشد مه بسیار آسان و راحت است. البته که باید بدانید به دلیل وجود کربن زیادی درون آن فشار بیشتری برای انعطاف پذیری اش باید به کار رود و شما هم بهتر است به خوبی در مورد این مسئله اطلاعات لازم را داشته باشید. یکی از مهمترین ویژگی هایی که در مورد این میلگرد وجود دارد اسن است که به سرعت سخت می شود و برای اینکه به بهترین نحو ممکن تشکیل شود به آنیل کردن نیاز دارد. برخی از عناصر آلیاژی که درون این میلگرد وجود دارد امکان دارد که شکل پذیری آن را تا حد بسیار زیادی دشوار سازد و شما هم باید به این مورد مهم دقت زیادی داشته باشید. بنابراین اگر می خواهید از این میلگرد در صنعت استفاده کنید بهتر است به این ویژگی آن دقت نمایید.

میلگرد استیل آلیاژ 321-3

میلگرد استیل آلیاژ 321-3

 

 1. مقاومت حرارتی :

میلگرد استیل آلیاژ 321 یکی از مهمترین ویژگی هایی که دارد این است که در برابر خوردگی از خود مقاومت زیادی نشان می دهد. در واقع باید بدانید مقاومت این میلگرد در برابر حرارت زیاد بالا نیست و بنیاد روی این گزینه زیاد تمرکز داشته باشید. این نوع میلگرد با استفاده از عملیات حرارتی سخت نمی شود. البته که باید بدانید شما در بسیاری از موارد و صنایع حرارتی می توانید از این میلگرد استیل آلیاژ استفاده کنید. ولی نسبت به برخی از آنها که تنها در حرارت های بالا مورد استفاده قرار می گیرند این میلگرد مقاومت زیاد بالایی ندارد.

 1. جوشکاری :

یکی از دیگر ویژگی هایی که در مورد میلگرد استیل آلیاژ 321 وجود دارد این است که شما می توانید آن را در بسیاری از موارد جوشکاری هم مورد استفاده قرار دهید. ولی دق داشته باشید که از آن نمی توانید در قوس بالای دما استفاده کنید. از آنجایی که در این میلگرد از تیتانیوم استفاده شده است دارای این ویژگی نمی باشد و شما هم باید به خوبی در این مورد اطلاع داشته باشید.  بنابراین باید بدانید که از این میلگرد در دماهایی که بسیار بالا می باشند زیاد استفاده نمی شود. میلگرد استیل آلیاژ 347 یکی از دیگر میلگردهای استیل آلیاژ می باشد که برای این گزینه بیشتر روی آن تمرکز دارند.

کاربرد میلگرد استیل آلیاژ 321 :

هر یک از انواع میلگردهایی که شما خریداری می کنید در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و شما باید به خوبی در این مورد اطلاعات لازم را داشته باشید. هر یک از انواع صنایعی که شما در آنها از میلگرد باید استفاده کنید، یکی از انواع میلگردها را نیاز دارند. بر همین اساس شما باید یکی از آنها را که بیشتر مورد نیاز است خریداری کنید. برخی از مهمترین کاربردهایی که میلگرد استیل آلیاژ 321 دارد و شما باید در مورد آنها اطلاعات کافی داشته باشید عبارت می باشد از :

میلگرد استیل آلیاژ 321-4

میلگرد استیل آلیاژ 321-4

 

 1. یکی از مهمترین کاربردهای این نوع از میلگردهای استیل آلیاژ برای اتصال مفاصل می باشد. شما می توانید این میلگرد را برای اتصال دادن بسیاری از مفاصل مورد استفاده قرار دهید.
 2. از آنجایی که مقاومت در برابر خوردگی این میلگرد بسیار بالا می باشد از آن برای فرآیندهای شیمیایی استفاده بسیار زیادی می کنند. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد این میلگرد وجود دارد این است که در برابر مواد اسیدی و هر نوع اسید مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. به همین دلیل در بسیاری از صنایع شیمیایی از آن استفاده می شود.
 3. برخی از ماشین های سنگین باید از مواد خاصی تولید شوند که یکی از مهمترین مواد مورد نیاز برای تولید تجهیزات آنها این میلگرد می باشد. برای تولید سیستم های اگزوز ماشین سنگین این نوع از میلگردها بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد.
 4. انواع موتورهای پیستون را با استفاده از این نوع میلگرد تولید و طراحی می کنند. موتورهای پیستون باید از مواد و متریال هایی تشکیل شوند که در برابر هر نوع خوردگی مقاومت زیادی از خود نشان دهند. بنابراین باید بدانید این نوع میلگرد برای تولید آنها بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.
 5. اجزا هواپیماها و جت را با استفاده از این میلگرد می سازند و شما می توانید برای تولید هر یک از آنها این میلگرد را مورد استفاده قرار دهید. در واقع باید بدانید آن دسته از افرادی که در صنعت تولید قطعات جت و هواپیما فعالیت می کنند، یکی از مهمترین مواد اولیه ای که برای خرید به آن نیاز دارند میلگرد استیل آلیاژ 321 می باشد.
 6. دودکش ها هر یک دارای آستر می باشند که آستر آنها با استفاده از این میلگرد تولید و طراحی می شود.
 7. بسیاری از تجهیزاتی که مربوط به صنایع غذایی می باشد با استفاده از این میلگرد تولید می شود. در واقع باید بدانید صنایع غذایی برای تولید تجهیزات متنوع خود به میلگردهای خاصی نیاز دارند که یکی از آنها همین میلگرد می باشد.

شما با توجه به ویژگی هایی که این میلگرد دارد می توانید آن را در برخی از صنایع می که دارید مورد استفاده قرار دهید شما بهتر است در ابتدا نوع صنایع خود را بشناسید و سپس از این میلگرد برای تولید و طراحی آنها استفاده کنید.

جهت خرید میلگرد استیل آلیاژ 321 و محصولات دیگر و یا گرفتن استعلام قیمت با شماره مقابل تماس بگیرید

فهرست