میلگرد استیل آلیاژ 309 چیست؟

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. میلگرد استیل آلیاژ 309 چیست؟

جهت خرید میلگرد استیل آلیاژ 309 و محصولات دیگر و یا گرفتن استعلام قیمت با شماره مقابل تماس بگیرید

میلگرد استیل آلیاژ 309

یکی از انواع میلگردهایی که مقاومت بسیار خوبی نسبت به خوردگی در دماهای بالا دارد میلگرد استیل آلیاژ 309 می باشد. این میلگرد را به عنوان یکی از انواع استنلس های آستنیتی می شناسند و بر همین اساس باید بدانید در صنایع زیادی از آن استفاده می کنند. آن را در دسته نسوزها قرار داده اند و بیشتر صنایعی که در آنها حرارت بالایی وجود دارد این نوع از میلگرد استیل آلیاژ را مورد استفاده قرار می دهند.

تمامی استانداردهای تولیدی برای تولید این نمونه از میلگردهای استیل به کار رفته است و به همین دلیل باید بدانید که کیفیت لازم را برای انجام کارها را دارد.  کروم و نیکل یکی از مهمترین قسمت های تشکیل دهنده این نوع از میلگردها می باشد و به دلیل وجود همین دو عنصر است که مقاومت آن بسیار بالا می باشد. میلگرد استیل آلیاژ 309 برای آن دسته از محیط هایی که رطوبت و گوگرد زیادی دارند بهترین انتخابی می باشد که می توانید داشته باشید.

میلگرد استیل آلیاژ 309-1

میلگرد استیل آلیاژ 309-1

 

ویژگی های میلگرد استیل آلیاژ 309 :

شما زمان خرید میلگرد استیل آلیاژ باید بدانید که آنها در مدل های گوناگونی تولید می شوند که عدد آنها نشان دهنده ویژگی می باشد که دارند. بر اساس نیاز و کاربردی که از آنها می خواهید باید یکی از نمونه های آن را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. یکی از مهمترین میلگردهایی که امروزه از آن در صنایع متنوعی استفاده می شود میلگرد استیل آلیاژ 309 است که ویژگی های متنوعی دارد. شما برای خرید این میلگرد باید به خوبی با ویژگی های آنها آشنایی داشته باشید که برخی از مهمترین ویژگی های آن عبارت می باشد از :

 1. مقاومت بالا :

یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که میلگرد استیل آلیاژ 309 دارد این است که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و حرارت دارد. در بسیاری از محیط های دریایی که نمی توانید از میلگردهای استیل آلیاژ استفاده کنید باید بدانید که این نمونه بهترین انتخابی می باشد که شما می توانید مورد استفاده قرار دهید. استحکام آن بسیار بالا می باشد و بسیاری از افراد هم به همین دلیل آن را خریداری کرده و مورد استفاده قرار می دهند. اسیدها هر یک نقش بسیار زیادی در از بین بردن آلیاژ دارند که این آلیاژ به خوبی می تواند در برابر انواع اسیدها مقاومت کافی از خود نشان دهد. سولفیت یکی از مهمترین موادی می باشد که آلیاژها را می خورد و در محیط دریایی بیشتر می توانید آن را مشاهده کنید. اما این آلیاژ در برابر این عامل مقاومت زیادی از خود نشان می دهد و سالم باقی می ماند.

میلگرد استیل آلیاژ 309-2

میلگرد استیل آلیاژ 309-2

 

 1. قیمت مناسب :

بدون شک باید بدانید که قیمت میلگرد استیل آلیاژ که درصد نیکل و کرئم آن بالاتر است تا حدودی زیاد می باشد. در واقع باید بدانید به دلیل موادی که درون این میلگرد قرار گرفته است دارای قیمت بالاتری می باشد. به همین دلیل شما با توجه به این مورد باید هزینه خریداری آن را داشته باشید. یکی از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید زمان خرید میلگرد استیل آلیاژ 309 به آن دقت داشته باشید این است که تنها آن را از نمایندگی خریداری کنید. در این صورت نیازی نیست هزینه زیاد بالایی را برای خریداری آن پرداخت نمایید. فروشندگانی که در نمایندگی حضور دارند قیمت به صرفه ای را برای خرید به شما معرفی می کنند. به همین دلیل می توانید تعداد بالای یاز این میلگرد را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 1. استفاده در ماشینکاری :

بسیار یاز انواع میلگردها را نمی توانند در ماشینکاری مورد استفاده قرار دهند، اما باید بدانید که یکی از مهمترین ویژگی های میلگرد استیل آلیاژ 309 این است که در ماشینکاری مورد استفاده قرار می گیرد. مقاومت و کیفیت این میلگرد بسیار بالا می باشد و به همین دلیل است که در ماشینکاری از آن استفاده زیادی می شود.  بسیاری از تولیدکنندگانی که در زمینه ماشینکاری فعالیت می کنند تعداد بالایی از این میلگرد را خریداری می نمایند و به همین دلیل می توانند قیمت مناسب تری را هم برای خرید آن پرداخت کنند. شما زمانی که تعداد بالایی از این نمونه میلگردها را خریداری کنید فروشنده با قیمت عمده هزینه آن را دریافت می کند.

میلگرد استیل آلیاژ 309-3

میلگرد استیل آلیاژ 309-3

 

 1. قابلیت جوشکاری :

از دیگر ویژگی هایی که میلگرد استیل آلیاژ 309 دارد این است که شما می توانید از آن برای عملیا های جوشکاری استفاده کنید. در واقع روش های نفوذی و مقاومت زیادی را با استفاده از آن می توانید انجام دهید و هیچ آسیبی به بافت آن وارد نمی شود. روش های بسیار زیادی برای جوشکاری وجود دارد ولی روش اکسی استیلن را نمی توانید برای این مورد استفاده کنید. بنابراین دقت داشته باشید که زمان استفاده از این میلگرد زیاد روی این روش حساب نکنید. میلگرد شما با استفاده از این روش به طور کلی از بین می رود و دگر کاربردی نخواهد داشت. به همین دلیل تنها باید از روش های نفوذی و مقاومتی استفاده کنید.

 1. انعطاف پذیری :

در بسیاری از صنایع استفاده از میلگرد استیل آلیاژ 309 به صورت رول شده و یا کشیده می باشد. به همین دلیل باید این میلگرد قابلیت و انعطاف پذیری زیادی داشته باشد که بتواند مورد استفاده قرار بگیرد. این آلیاژ انعطاف پذیری بالایی دارد و به همین دلیل در بسیاری از صنایع از آن استفاده می کنند. اگر شما این ویژگی برایتان اهمیت بسیار زیادی دارد باید پیش از خرید میلگرد در مورد آن اطلاعات بیشتری داشته باشید تا بتوانید از آن نهایت استفاده را ببرید. در واقع شما باید بدانید یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که این میلگرد دارد این است که جذب آهن ربا نمی شود و به همین دلیل در صنایع متنوعی از آن استفاده می کنند.

میلگرد استیل آلیاژ 309-5

میلگرد استیل آلیاژ 309-5

 

کاربرد میلگرد استیل آلیاژ 309 :

شما برای خرید هر یک از انواع میلگردها باید در مورد کاربردای آن اطلاعات زیادی داشته باشید تا بتوانید از آنها استفاده کنید. در واقع باید بدانید کاربرد آنها یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آنها دقت زیادی شود. به دلیل ویژگی هایی که این میلگرد دارد دارای کاربردهای متنوعی می باشد. برخی از مهمترین و اصلی ترین کاربردهای آن عبارت است از :

 1. از آنجایی که این میلگرد مقاومت بسیار زیادی در برابر حرارت دارد از آن برای تولید المان حرارتی استفاده بسیار زیادی می شود. این میلگرد می تواند مقاومت خوبی در برابر حرارت نشان دهد و به همین دلیل است که برای تولید المان های حرارتی گزینه مناسبی می باشد.
 2. قطعات کوره باید از متریال ها و مواد اولیه ای باشند که مقاومت زیادی در برابر حرارت داشته باشند. میلگرد استیل آلیاژ 309 یکی از بهترین متریال ها و مواد اولیه ای می باشد که برای تولید قطعات کوره از آن استفاده بسیار زیادی می شود.
 3. مبدل های حرارتی هم از دیگر مواردی می باشد که برای تولید آنها از این آلیاژ استفاده می کنند. شما می توانید برای تولید هر یک از انواع مبدل های حرارتی این آلیاژ را مورد استفاده قرار دهید. اندازه آنها متنوع می باشد و شما قادر خواهید بود که اندازه مورد نظر خود را سفارش دهید.
 4. از دیگر مواردی که استفاده از این میلگرد بسیار مهمی است برای نیروگاه ها می باشد. در نیروگاه ها حرارت بسیار بالا می باشد و به همین دلیل باید تنها از متریال هایی که مقاومت بالایی دارند استفاده شود. استفاده از این متریال بهترین انتخابی می باشد که شما می توانید داشته باشید.

میلگرد استیل آلیاژ 309

 1. بسیاری از وسایل حمل و نقل که درجه حرارت بالایی دارند باید از این میلگرد استفاده کنند. در واقع باید بدانید میلگردهای بسیار زیادی هستند که درجه حرارت بالا را تحمل می کنند ولی از آنجایی که درصد نیکل و کروم این میلگرد بیشتر است از آن استفاده بیشتری می شود.
 2. برای بسیاری از تجهیزات کاغذ سازی هم این میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. پالایشگاه ها از دیگر مکان هایی می باشد که از این میلگرد استفاده می کنند. کاربرد این میلگرد در محیط های حرارتی مانند پالایشگاه ها و نیروگاه ها بسیار زیاد است و به همین دلیل از آنها استفاده زیادی می شود.
 4. از دیگر کاربردهای میلگرد استیل آلیاژ 309 برای علیات های متالوژی و حرارتی می باشد.

همانطور که بیان کردیم و متوجه شدید استفاده از این میلگرد بیشتر برای فضاهایی می باشد که حرارت آنها بالا است، به همین دلیل شما در هر صنعتی که حرارت تولید شده آن بالا می باشد می توانید این آلیاژ را مورد استفاده قرار دهید. برخی از صنایع که حرارت زیادی هم ندارند می توانند از این آلیاژ استفاده کنند، ولی به طور کلی مهمترین مزیت آن مقاومت در برابر حرارت بالا می باشد.

نتیجه گیری :

در بین انواع میلگردهایی که استیل هستند باید بدانید میلگرد استیل آلیاژ 309 یکی از بهترین نمونه هایی می باشد که مقاومت زیادی در برابر حرارت دارد. قیمت میلگرد استیل آلیاژ با توجه به یکسان نبود شرایط واردات و تولیدی ها در حال تغییر می باشد. به همین دلیل یک قیمت واحد برای آن نمی توانیم مشخص کنیم. شما برای خرید این میلگرد می توانید از فروشندگانی که فروش آن را به صورت عمده بر عهده دارند خرید کنید.

جهت خرید میلگرد استیل آلیاژ 309 و محصولات دیگر و یا گرفتن استعلام قیمت با شماره مقابل تماس بگیرید

فهرست