میلگرد استیل آلیاژ 304 چیست و ویژگی ها و کاربرد آن چه می باشد ؟

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. میلگرد استیل آلیاژ 304 چیست و ویژگی ها و کاربرد آن چه می باشد ؟

جهت خرید میلگرد استیل آلیاژ 304 و محصولات دیگر و یا گرفتن استعلام قیمت با شماره مقابل تماس بگیرید

میلگرد استیل آلیاژ 304 چیست؟

یکی از انواع فولادهای آلیاژ استنلس که از جنس استیل ساخته شده است میلگرد استیل آلیاژ 304 می باشد. در بین انواع فولادهایی که شما مورد استفاده قرار می دهید این نمونه از میلگردها شهرت زیادی دارند و دارای کیفیت بسیار بالایی نیز می باشد. این نوع از فولاد دارای نوع دیگری هم است که آن را به عنوان ضد زنگ و یا زنگ نزن نیز شناسایی می کنند. از آنجایی که خواص آستینی از جمله مهمترین ویژگی های آن به شمار می رود فروشندگان فولاد آن را به عنوان استیل نگیر نیز شناسایی می کنند.

دمای این نوع از میلگرد فورجینگ می باشد که در برابر دمای 900 الی 120 درجه مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. شما رد عملیان آنیل کاری نمی توانید میلگرد استیل آلیاژ 304 را به کار ببرید. دو فلز کرم و نیکل از جمله اصلی ترین بخش های تشکیل دهنده آن به شمار می روند. برای اینکه با این نوع فولاد آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه توضیحات بیشتری را در مورد آن عنوان می کنیم.

میلگرد استیل آلیاژ 304 -1

میلگرد استیل آلیاژ 304 -1

انواع استنلس میلگرد استیل آلیاژ 304:

هر یک از انواع تجهیزاتی که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد دارای انواع مختلفی می باشد و به همین دلیل باید بدانید که میلگرد استیل آلیاژ 304 هم دارای انواع مختلفی است. شما باید با انواع آن آشنایی داشته باشید، البته باید بدانید تنها استنلس های آنها با یکدیگر متفاوت است که برخی از آنها عبارت می باشند از :

 1. استنلس های نگیر ( غیر مغناطیسی ) :

یکی از مهمترین ویژگی هایی این نوع از استنلس این است که خاصی غیر آهن ربایی دارد. علت اصلی آن به دلیل مواد تشکیل دهنده ای می باشد که درون آن قرار گرفته است. آلیاژ آهن، کربن و نیکل از جمله اصلی ترین و مهمترین مواد تشکیل دهنده آن می باشد. یکی از نکاتی که در مورد این نوع از استنلس وجود دارد این است که کاربرد آن نسبت به دیگر نمونه ها بیشتر است. در واقع باید بدانید بیشتر از 65 درصد مصرف جهانی استنلس را این نوع به خود اختصاص داده است. از آنجایی که کاربرد آن بسیار زیاد است فروش آن هم بالاتر می رود. بسیاری از افرادی که به دنبال خرید میلگرد استیل هستند، ترجیح می دهند این نوع استنلس در تولید آن میلگرد به کار برده شده باشد.

 1. استنلس های بگیر ( مغناطیسی ) :

از جمله اصلی ترین و مهمترین موادی که درون آن به کار رفته است آلیاژ آهن، کربن و کروم می باشد. یکی از ویژگی های مهمی که این نوع از استنلس دارد، خاصیت آهن ربایی بودن آن می باشد. در واقع باید بدانید شما با استفاده از این میلگرد می توانید از خاصیت آهن ربایی بودن آن هم استفاده کنید.

میلگرد استیل آلیاژ 304 - 2

میلگرد استیل آلیاژ 304 – 2

 

 1. استنلس های مارتنزیت :

موادی که درون این نوع از استلس وجود دارد و برای ساخت میلگرد استیل آلیاژ 304 به کار می رود یک دهم بیشتر از نمونه های دیگر می باشد. اصلی ترین مواد درون آن کروم، کربن و آهن می باشد که هر یک از آنها بر اساس اندازه مشخص شده ای که باید مورد استفاده قرار گیرند یک دهم بیشتر هستند. این نوع استنلس علاوه بر اینکه خاصیت آهن ربایی دارد سختی پذیری آن هم بسیار بالاتر می باشد. باید بدانید که نسبت به نمونه های دیگر این نوع از مقاومت بیشتری برخوردار است.

 1. استنلس های دوپلکس :

یکی از مهمترین ویژگی هایی که شما درون این نوع از استنلس ها می توانید مشاهده کنید این است که در درجه حرارت معمولی خاصیت آهنربایی آن را می توانید مورد استفاده قرار دهید. آلیاژ نیکل، آهن و کروم از اصلی ترین و مهم ترین مواد تشکیل دهنده آن می باشد. این نوع از مواد اولیه از ترکیب استنلس های غیر مغناطیسی و مغناطیسی تولید و طراحی شده است.

کاربرد انواع استنلس ها روی میلگرد استیل آلیاژ 304:

هر یک از انواع استنلس ها که معرفی کردیم کاربردهای متنوعی روی میلگرد استیل آلیاژ 304 دارند. شما می توانید آنها را در ضخامت های متنوع و ابعاد گوناگون خریداری کنید و از آنها برای مصارف عمومی استفاده بیشتری داشته باشید. از آنها بیشتر برای ساخت سرد نورد، گرم نورد، ظروف و لوازم خانگی، قطعات مختلف خودرو، تاسیسات شوفاژ ، ابزار آلات پزشکی، تانکرهای حمل مواد غذایی و شیمیایی، کشتی و … استفاده می شود. البته برخی از آنها که نقش دار هستند هم برای دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مهمترین موارد استفاده از آنها برای نمای داخلی آسانسورها می باشد.

میلگرد استیل آلیاژ 304 -3

میلگرد استیل آلیاژ 304 -3

 

ویژگی های میلگرد استیل آلیاژ 304:

شما برای خرید هر یک از انواع میلگردها که نیاز دارید بهتر است به ویژگی های آن دقت داشته باشید. برای خرید میلگرد استیل آلیاژ 304 هم باید به ویژگی های آن دقت نمایید تا بهترین نمونه آن را خریداری کنید. پیش از اینکه شما این نوع از میلگردها را خریداری کنید باید با قیمت میلگرد هم آشنایی داشته باشید تا بتوانید بر اساس بودجه تان یکی از انواع آنها را تهیه کنید. البته فروشندگان بسیار زیادی هستند که با قیمت مناسب این کالا را به فروش می رسانند و شما برای خرید میلگرد استیل می توانید هزینه مناسب تری را پرداخت کندی. برخی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که این نوع از میلگردها دارند و باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

 1. مقاوم در برابر خوردگی :

یکی از مهمترین ویژگی هایی که میلگرد استیل آلیاژ 304 دارد این است که در برابر خوردگی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد. شما می توانید از این کالا مقاومت خوبی دریافت کنید، به همین دلیل در ساخت بسیاری از صنایع می توانید از آن استفاده کنید. برای استفاده کردن از این کالا برای تولید هر یک از انواع کالاهای مورد نظر خود با توجه به این ویژگی اقدام به ساخت نمایید. مقاومت آن نسبت به فولادهای معمولی بسیار بیشتر است و به همین دلیل از آن استفاده زیادی می شود.

 1. انعطاف پذیری بالا :

از دیگر ویژگی هایی که میلگرد استیل آلیاژ 304 دارد این است که در برابر شکل گیری به اشکال مختلف مقاومت زیادی نشان نمی دهد و به راحتی شکل می گیرد. در واقع باید بدانید انعطاف پذیری آن بسیار بالا است و به همین دلیل در ساخت کالاهای زیادی کاربرد دارد. بیشتر از 50 درصد فولادهای ضد زنگ از این نوع می باشد و علت آن هم انعطاف پذیری بالای آن می باشد. یکی از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید این است که این فولاد تنها یک نوع فولاد ضد زنگ نمی باشد و برای هرجایی شما نمی توانید آن را مورد استفاده قرار دهید. از آنجایی که فرم دهی بسیار بالایی دارد در جوشکاری از آن استفاده می شود.

میلگرد استیل آلیاژ 304 -4

میلگرد استیل آلیاژ 304 -4

 

 1. مقاومت در برابر حرارت بالا :

یکی از دیگر ویژگی های میلگرد استیل آلیاژ 304 این است که در برابر حرارت بالا مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهد. به همین دلیل شما در بسیاری از صنایع می توانید از آن استفاده کنید. برخی از انواع آنها که مقاومت بالایی در برابر حرارت ندارند باید بدانید اصلی نیستند. در واقع شما می توانید از این فولاد در شرایط بسیار سخت هم استفاده کنید. حرارت یکی از مهمترین انرژی هایی می باشد که برای تولید برخی از کالاها مورد نیاز است. به همین دلیل با استفاده از این فولاد می توانید تا 1200 درجه به آن حرارت دهید و هیچ آسیبی نبیند. انرژی و حرارتی که در جوشکاری وجود دارد بسیار بالا می باشد، ولی باید بدانید این فولاد در برابر آن حرارت مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. بر این اساس باید بدانید مقاومت در برابر حرارت از دیگر ویژگی های آن به شمار می رود.

 1. قیمت مناسب :

از دیگر ویژگی هایی که میلگرد استیل آلیاژ 304 دارد این است که شما با قیمت مناسبی می توانید آن را خریداری کنید. در واقع باید بدانید نسبت به بسیاری از میلگردهای دیگر که در بازار وجود دارد این مدل از قیمت بهتری برخوردار است و شما هم باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید. برخی از آنها که هزینه بالایی برای خرید دارند افراد نمی توانند آنها را خریداری کنند و بودجه خرید آن را ندارند. اما باید بدانید این نوع از میلگردها قیمت مناسبشان موجب شده است که افراد آنها را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهند. شما در برنامه های کاربردی خود می توانید از این فولاد استفاده کنید. با توجه به قیمت میلگرد استیل و مناسب بودن آن حجم زیادی از آن را می توانید خریداری کنید.

میلگرد استیل آلیاژ 304 -5

میلگرد استیل آلیاژ 304 -5

سخن آخر :

همانطور که بیان نمودیم میلگرد استیل آلیاژ 304 یکی از انواع میلگردهای استیل می باشد که کاربرد بسیار زیادی دارد. شما بر اساس صنعت ساخت و سازی که دارید می توانید حجم زیادی از آن را خریداری کنید، چرا که قیمت آن مناسب است. برای خرید میلگرد استیل بهتر است به فروشندگانی که قیمت مناسب و به صرفه ای را به شما ارائه می دهند مراجعه کنید. در این صورت می توانید حجم زیادی از این کالا را خریداری کنید. شما می توانید برای خرید این کالا با توجه به ویژگی ها و کاربردی که بیان کردیم بهترین و با کیفیت ترین نمونه های آن را خریداری کنید.

جهت خرید میلگرد استیل آلیاژ 304 و محصولات دیگر و یا گرفتن استعلام قیمت با شماره مقابل تماس بگیرید

فهرست