میلگرد استیل آلیاژ 201 چیست؟

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. میلگرد استیل آلیاژ 201 چیست؟

جهت خرید میلگرد استیل آلیاژ 201 و محصولات دیگر و یا گرفتن استعلام قیمت با شماره مقابل تماس بگیرید

میلگرد استیل آلیاژ 201

یکی از انواع میلگردهایی که شما می توانید خریداری کنید و در صنایع متفاوت از آن استفاده نمایید میلگرد استیل آلیاژ 201 می باشد. این میلگرد دارای نیکل، نیتروژن و منگنز می باشد که نسبت به نمونه های دیگر درصد آن تا حدودی افزایش پیدا کرده است. به طور کلی باید بدانید که این میلگرد هزینه خریداری مناسب تری دارد و به همین دلیل شما می توانید تعداد و حجم زیاد از آن را برای صنایع مورد نظر خود خریداری کنید.

قابلیت کارپذیری میلگرد استیل آلیاژ 201 آن نسبت به نمونه های دیگر تا حدودی پایین تر است و مقدار کمی هم کربن درون آن وجود دارد. این میلگرد یکی از فلزات آستنیتی می باشد که مقدار زیادی درون آن کروم و نیکل وجود دارد.  این محصول یکی از محصولات رده میانی می باشد که استفاده های متفاوتی از آنها خواهد شد. البته که باید بدانید مصارف خاص آن یکی از مهمترین ویژگی های آن می باشد که باید زمان خرید به مصرف آن دقت نمایید.

میلگرد استیل آلیاژ 201-1

میلگرد استیل آلیاژ 201-1

 

حقایقی در مورد میلگرد استیل آلیاژ 201 :

یکی از مهمترین ویژگی هایی که شما در مورد میلگرد استیل آلیاژ 201 باید بدانید این است که برای سازه هایی که امکان دارد در معرض خوردگی آب دریا قرار بگیرد نباید استفاده شود و برای آنها مناسب نیست. ضد زنگ زنگ بودن آن یکی از ویژگی های مهم آن به شمار می رود که این ویژگی هم به دلیل آستنیتی بودن آن است. این نوع از میلگردها را بیشتر به عنوان یکی از میلگردهایی که کم نیکل می باشد شناسایی می کنند و در صنایع متفاوتی از آن استفاده می نمایند. در محیط های خورنده این نوع از میلگردها نسبت به نوع 301 مقاومت کمتری از خود نشان می دهد. اما با این وجود شما می توانید در برخی از مکان ها و صنایع آن را به عنوان جایگزین 301 مورد استفاده قرار دهید.

شما زمان استفاده از این میلگرد اگر آن را با کار مکانیکی ترکیب کنید مغناطیسی می شود، اما در حالت آنیل این میلگرد غیر مغناطیسی است. یکی از دیگر ویژگی ها و حقایقی که در مورد این میلگرد وجود دارد این است که شما آن را نمی توانید در حرارت بالا سخت کنید. برای ساختن بسیاری از لوازم خانگی، تجهیزات خودرو، مصالح ساختمانی، مصالح دکوراتیو و … از این میلگرد استفاده بسیار زیادی می شود. البته که باید بدانید بسیاری از کارشناسان استفاده از این میلگرد را برای مصالح ساختمان و دکوراتیو توصیه نمی کنند، چرا که حساسیت به خوردگی درون آن بالاتر می رود. قابلیت کشش و فرم دهی این میلگرد از دیگر ویژگی ها و حقایقی می باشد که باید در مورد این نوع از میلگردها بدانید. شما می توانید بر همین اساس از آن در بسیاری از صنایع استفاده کنید. آنیل کاری یکی از مهمترین نیازهای این میلگرد می باشد که باید به آن توجه گردد.

میلگرد استیل آلیاژ 201-2

میلگرد استیل آلیاژ 201-2

 

ویژگی های میلگرد استیل آلیاژ 201 :

شما زمان خرید میلگرد استیل آلیاژ 201 باید به خوبی در مورد ویژگی های کلی آن اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه های آن را خریداری کنید. برخی از ویژگی های مهمی که این نوع از میلگردها دارند و شما باید در مورد آنها اطلاع داشته باشید عبارت می باشد از :

 1. قیمت مناسب :

یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که میلگرد استیل آلیاژ 201 دارد این است که قسمت خرید پایین تری نسبت به مدل های دیگر دارد. در واقع شما باید بدانید مقدار نیکل در میلگرد یکی از مهمترین عواملی است که قیمت آن را بالاتر می برد. مقدار نیکل در این میلگرد هم نسبت به نمونه های دیگر کمتر است و به همین دلیل قیمت به نسبت پایین تری دارد.  عنصر نیکل نقش مقاومت میلگرد را در برابر خوردگی و زنگ زدگی تا حد بسیار زیادی بالاتر می برد. البته که باید بدانید وجود یک عنصر با کیفیت و ارزان می تواند نبود نیکل را جبران کند. به همین دلیل باید به این مورد در تولید میلگرد دقت داشته باشند. بسیاری از افراد از آنجایی که این قیمت این میلگرد مناسب است آن را خریداری کرده و مورد استفاده قرار می دهند. یکی از مهمترین نکاتی که موجب می شود مشتریان این میلگرد بیشتر شود قیمت میلگرد استیل آلیاژ است.

 1. مقاومت و دوام :

شما باید به خوبی بدانید که تراکم میلگرد استیل آلیاژ 201 نسبت به میلگردهای مدل بالاتر از خود تا حدودی کمتر است. اما دوام این میلگرد استیل آلیاژ نسبت به مدل های دیگر مانند مدل 304 تا حد بسیار زیادی بیشتر می باشد. منگنز یکی از مهمترین و بهترین مواد تشکیل دهنده این میلگرد می باشد که همین مورد مقاومت آن را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. از نظر انعطاف پذیری هم این میلگرد تا حدودی بالاتر از نمونه های دیگر قدرت خمش دارد. شما برای خرید میلگرد استیل آلیاژ باید به خوبی در مورد این ویژگی آن اطلاعات لازم را داشته باشید تا بهترین نمونه آن را برای صنعت مورد نظر خود خریداری کنید.

میلگرد استیل آلیاژ 201-3

میلگرد استیل آلیاژ 201-3

 

 1. خوردگی استیل :

همانطور که بیان نمودیم برای تولید میلگرد استیل آلیاژ 201 مقدار کمتری نیکل را به کار برده اند و به همین دلیل باید بدانید این آلیاژ نسبت به نمونه های دیگر مقاومت کمتری در برابر خوردگی از خود نشان می دهد. البته که بادی بدانید در بسیاری از صنایع می توانید از این میلگرد و آلیاژ استفاده کنید و تنها رد برخی از موارد قابلیت استفاده از آن را ندارید. یکی از مهمترین نکاتی که زمان استفاده از این آلیاژ باید به آن دقت داشته باشید این است که هرگز آن را در صنایع دریایی مورد استفاده قرار ندهید. در صنایع دریایی از آنجایی که آب همیشه در جریان است امکان دارد که آلیاژ مقاومت خوبی از خود نشان ندهد و به همین دلیل آلیاژ از بین برود.

 1. رنگ :

درصد منگنز در میلگرد استیل آلیاژ 201 نسبت به میلگردهای دیگر تا حدودی بیشتر است و به همین دلیل رنگ آن هم تیره تر از نمونه های دیگر می باشد. شما به عنوان فردی که در زمینه شناخت رنگ میلگردها تخصص ندارید نمی توانید تیره بودن رنگ مدل 201 را نسبت به نوع 304 زیاد تشخیص دهید. به همین دلیل به خوبی باید در این زمینه تخصص داشته باشید تا بتوانید رنگ آن را تشخیص دهید. رنگ یکی از مواردی می باشد که زمان خرید به آن توجه زیادی نمی شود ولی اگر شما می خواهید در زمینه شناخت این میلگردها تخصص بیشتری داشته باشید می توانید با رنگ آنها هم آشنایی لازم را به دست آورید.

نکاتی در مورد خرید میلگرد استیل آلیاژ 201 :

شما زمان خرید هر یک از انواع میلگردها برای صنایع مختلف باید به خوبی در مورد ویژگی های آنها اطلاعات لازم را داشته باشید که بهتر است در مورد میلگرد استیل آلیاژ 201 هم اطلاعات داشته باشید. برای خرید این میلگردها باید به برخی از نکات دقت نمایید که این نکات عبارت هستند از :

میلگرد استیل آلیاژ 201-5

میلگرد استیل آلیاژ 201-5

 

 1. کیفیت های قابل استفاده این میلگرد بسیار متنوع می باشد، اگرچه که در بسیاری از صنایع از آن استفاده می کنند. اما باید بدانید در صنایعی که آب شور دارد و یا صنایع درسایی از آن استفاده نمی شود.
 2. شما باید بدانید که این میلگرد یکی از انواع فولادهایی می باشد که آن را رد دسته بندی فولادهای ضد زنگ آستنیتی قرار داده اند. این نمونه را تنها با عنصر کم نیکل درون آن می توانید تشخیص دهید.
 3. دقت داشته باشید که بیش از اندازه از این میلگرد نباید در محیط های شیمیایی استفاده کنید، چرا که مقاومت به خوردگی آن کمتر است. البته که باید بدانید نسبت به بسیار یاز میلگردها مقاومت خوبی از خود نشان می دهد ولی تا حدودی مقاومت کمتری نیز دارد.
 4. این نوع از میلگردها را نمی توانید با حرارت سخت تر نمایید. بنابراین سعی نکنید که با حرارت دادن مقاومت آن را بالاتر ببرید. از آنجایی که مقدار نیکل درون آن کم است مقاومت کمتری هم دارد.
 5. مستحکم بودن و سخت تر بودن میلگرد استیل آلیاژ 201 را باید زمان خرید به خوبی مورد بررسی قرار دهید. این میلگرد نسبت به میلگردهای دیگری که در بازار وجود دارد استحکام بیشتری دارد و شما باید به خوبی این نکته را زمان خرید در نظر داشته باشید.
 6. این نوع فولاد را هم می توانید شکل دهید و هم اینکه بکشید، بنابراین زمان خرید بهتر است به خوبی این ویژگی آن را مورد بررسی قرار دهید. شما رد عملیات سخت می توانید از آن استفاده کرده و از قابلیت های آن بیشتر بهره مند شوید.
 7. اگر شما می خواهید در صنایع تولیدی خود هزینه کمتری را پرداخت کنید بدون شک انتخاب این میلگرد بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. پایین بودن قیمت میلگرد استیل آلیاژ در این مدل موجب محبوبیت آن شده است.
میلگرد استیل آلیاژ 201-4

میلگرد استیل آلیاژ 201-4

 

 1. مقاومت این آلیاژ در محیط سرد بسیار بالا می باشد و به همین دلیل برای تولید صنایعی که در محیط سرد قرار می گیرند گزینه مناسبی به شمار می روند.

9. از آنجایی که این میلگرد آمادگی شکاف خوردن و زنگ زدن را دارد بهتر است آن را در فضاهای باز مورد استفاده قرار ندهید. شما تنها برای تولید برخی از صنایع مانند صنایع لوازم خانگی از آن استفاده کنید.

جهت خرید میلگرد استیل آلیاژ 201 و محصولات دیگر و یا گرفتن استعلام قیمت با شماره مقابل تماس بگیرید

فهرست