میلگرد استیل آلیاژ 316 چیست؟

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. میلگرد استیل آلیاژ 316 چیست؟

جهت خرید میلگرد استیل آلیاژ 316 و محصولات دیگر و یا گرفتن استعلام قیمت با شماره مقابل تماس بگیرید

میلگرد استیل آلیاژ 316

یکی از انواع میلگردهایی که کاربرد بسیار زیادی دارد میلگرد استیل آلیاژ 316 می باشد. این میلگرد آستینی می باشد که آن را به عنوان فولاد زنگ نزن نیز شناسایی می کنند. یکی از مهمترین ویژگی هایی که این نوع از میلگردها دارند این است که  دارای موادی مانند کروم، مولیبدن و نیکل می باشد که این مواد استحکام آن را در دمای بالا بسیار بیشتر می برد، همچنین باید بدانید مقاومت آن را به خوردگی هم افزایش می دهد.

در صنعت فولاد این نمونه را به عنوان یکی از گریدهای ضد زنگ غذایی و یا گرید دریایی نیز شناسایی می کنند. استفاده از میلگرد استیل آلیاژ 316 بیشتر در صنایع و پروژه هایی می باشد که مواد شیمیایی در آنها به کار می رود و اسیدهای زیادی دارد. بر همین اساس باید بدانید نسب به سایر میلگردها از آن استفاده بسیار بیشتری می شود. دلیل اصلی آن هم این است که نسبت به خوردگی مقاومت این آلیاژ بسیار بالاتر می باشد.

ویژگی های میلگرد استیل آلیاژ 316 :

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که افراد زمان خرید هر وسیله ای به آن توجه زیادی نشان می دهند، قیمت محصول می باشد. به همین دلیل زمان خرید میلگرد استیل آلیاژ 316 هم به این نکته توجه زیادی نشان می دهند. شما زمان خرید میلگرد استیل باید بدانید که عوامل زیادی روی قیمت آن نقش دارد و برخی از مهمترین عواملی که روی قیمت میلگرد استیل تاثیر دارد را بشناسید. برخی از مهمترین ویژگی هایی که این محصول دارد و باید به آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

میلگرد استیل آلیاژ 316-1

میلگرد استیل آلیاژ 316-1

 

 1. مقاومت :

یکی از اصلی ترین ویژگی های میلگرد استیل آلیاژ 316 که بسیاری از افراد به همین دلیل آن را می شناسند مقاومت آن می باشد. مواد تشکیل دهنده این میلگرد خواص بسیار زیادی دارد و به همین دلیل مقاومت آن نسبت به بسیاری از دل های میلگرد دیگر موجود در بازار بیشتر است. شما می توانید در بسیاری از پروژه های خود از این نمونه میلگردها استفاده بهینه ای داشته باشید. در واقع باید بدانید مقاومت اصلی آن در برابر استیک، اسید سولفوریک، فرمیک، هیدروکلیک، تارتاریک و … بسیار زیاد است. همچنین باید بدانید در برابر آب آشامیدنی که کلر زیادی دارد هم مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد استفاده از این میکلگرد باید بدانید این است که در آب های گرم دریایی نباید از آن استفاده کنید. چرا که در بسیار یاز این مناطق مشاهده شده است که یک لایه قهوه ای رنگ روی میلگرد زده شده است. به همین دلیل در این محیط ها نباید از آن استفاده شود. سطح میلگرد در این صورت بسیار خشن می شود و به همین دلیل شما نباید در این محیط ها از آن استفاده کنید.

میلگرد استیل آلیاژ 316-2

میلگرد استیل آلیاژ 316-2

 

 1. قیمت :

از دیگر  موارد و ویژگی هایی که میلگرد استیل آلیاژ 316 دار قیمت آن است که تا حدودی نسبت به مدل 304 قیمت آن بالاتر می باشد. شما برای خرید این نمونه از میلگردها باید تا حدودی هزینه بیشتری را پرداخت کنید. شما می توانید برای اینکه قیمت کمتری را برای خرید آن پرداخت کنید، از نمایندگی فروش آن میلگردها را تهیه نمایید. از آنجایی که مقاومت و کیفیت آن بسیار عالی است بدون شک قیمت بالای آن به همین دلیل می باشد. بسیاری از افراد آن را به نام گرید دریایی و یا گرد ضد زنگ غذایی می شناسند که شما هم می توانید آن را به همین نام خریداری کنید.

 1. ابعاد :

از دیگر ویژگی هایی که میلگرد استیل آلیاژ 316 دارد این است که ابعاد آن بر اساس استانداردهای مشخص شده کارخانه می باشد. شما می توانید هر اندازه ای از آن را که مایل هستید و برای کارتان نیاز دارید سفارش دهید تا برای شما همان اندازه را تولید کنند.  اندازه های آن بر اساس شاخه و یا کلاف می باشد که هر دوی آنها استانداردهای مشخص شده ای دارند. شما می توانید برای خرید  این میلگرد بر اساس نیازی که دارید یکی از انواع آنها را سفارش دهید تا برای شما آن را تولید کرده و تحویل تان دهند.

 1. کاربرد آن در محیط اسیدی :

یکی از مهمترین ویژگی های میلگرد استیل آلیاژ 316 که بسیاری از افراد به همین دلیل از آن استفاده می کنند این است که  شما می توانید در محیط اسیدی از آن استفاده کنید. برخی از محیط های اسیدی خطرات بسیار زیادی دارند و به همین دلیل باید از بهترین و با کیفیت ترین قطعات در این محیط ها استفاده شود. استفاده از این نوع میلگرد بهترین انتخابی می باشد که شما می توانید داشته باشید. محتوای مولیبدن که یکی از اصلی ترین مواد درون این فولاد می باشد مقاومت آن را تا حد بسیار زیادی بالاتر می برد. این فولاد در دمای بالا که حرارت زیادی وجود دارد به خوبی می تواند از خود مقاومت نشان دهد.

میلگرد استیل آلیاژ 316-3

میلگرد استیل آلیاژ 316-3

 

کاربرد میلگرد استیل آلیاژ 316 :

شما برای خرید این نوع میلگرد استیل باید با کاربردهای آن آشنایی داشته باشید تا در صنایع و پروژه های مورد نظر خود از آنها استفاده کنید. برخی از مهمترین و اصلی ترین کاربردهایی که این نوع میلگرد دارد و باید با آن آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

 1. تولید مخازن استیل :

شما برای تولید مخازن استیل می توانید از این میلگرد استفاده کنید. بسیاری از تولیدکنندگانی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند اندازه استاندارد این نوع میلگرد را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهند.

 1. تجهیزات پردازش شیمیایی :

برای بسیاری از تجهیزات پردازش شیمیایی استیل از این نوع میلگرد استفاده بسیار زیادی می شود. در واقع شما می توانید از اندازه های متنوع آن در این نوع صنعت استفاده بهینه ای داشته باشید.

 1. تولید شیر و قطعات پمپ :

برای تولید شیر و قطعات پمپ استیل باید از میلگرد استفاده شود که این توع از میلگردها بهترین انتخابی می باشد که می توانید داشته باشید. در واقع باید بدانید از آنجایی که این میلگرد مقاومت بسیار زیادی دارد به همین دلیل از آن برای  تولید شیر پمپ استفاده می کنند.

 1. تولید تجهیزات دارویی و عکاسی :

برای تولید برخی از تجهیزات دارویی و عکاسی که باید از متریال های استیل استفاده شود، این میلگرد کاربرد بسیار زیادی دارد. به دلیل ویژگی های خاصی که این نوع از میلگرد دارد برای تولید برخی از تجهیزات دارویی از آن استفاده می کنند تا کیفیت محصول را بالاتر ببرند.

میلگرد استیل آلیاژ 316-4

میلگرد استیل آلیاژ 316-4

 

 1. تولید قطعات موتور جت :

جهت تولید برخی از قطعات موتور جت از این میلگرد استفاده بسیار زیادی می شود. در واقع باید بدانید برای تولید این قطعات بهتر است از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها استفاده شود که این میلگرد یکی از بهترین گزینه هایی می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید.

 1. تولید قطعات کوره :

قطعات کوره باید از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها تولید شوند که میلگرد استیل آلیاژ 316 یکی از بهترین متریال هایی می باشد که برای قطعات کوره از آن استفاده گسترده ای می شود.

 1. تولید مبدل های حرارتی :

مبدل های حرارتی برای اینکه به خوبی کار کنند و در برابر گرما و  حرارت مقاومت خوبی از خود نشان دهند باید از متریال های با کیفیتی تولید شوند. میلگردهای آلیاژ 316 بهترین نمونه متریال ها می باشد که در تولید این قطعات از آنها می توانید استفاده کنید. همانطور که بیان نمودیم این میلگردها در برابر حرارت زیاد مقاومت خوبی از خود نشان می دهند و به همین دلیل برای تولید مبدل های حرارتی بهتر است که از آنها استفاده کنید.

همچنین شما باید بدانید در تولید بسیاری از وسایل دیگری مانند ماشین آلات پردازش خمیر، تجهیزات نساجی، و … از آن استفاده می شود. یکی از مهمترین کاربردهای آن هم این است که در محیط های دریایی از آن استفاده زیادی می کنند.

میلگرد استیل آلیاژ 316-5

میلگرد استیل آلیاژ 316-5

 

روش تولید میلگرد استیل آلیاژ 316 :

تولید میلگرد استیل آلیاژ 316 شباهت بسیار زیادی به تولید میلگرد ساده و میلگرد آجدار دارد. تولیدکنندگان برای تولید این میلگرد از بهترین و با کیفیت ترین ممواد اولیه استفاده می کنند تا مقاومت آن را در برابر حرارت بسیار بالاتر ببرند. فرآیند کلی که در تولید این نوع از میلگردها به کار می رود فرآیند نورد می باشد. تولید مواد مذاب این نوع از میلگردها با دیگر میلگردها تفاوت بسیار زیادی دارد. در واقع باید بدانید همین تفاوت اصلی موجب شده است که میلگرد استیل آلیاژ مقاومت بیشتری نسبت به دیگر میلگردها داشته باشد.

مهمترین موادی که برای تولید میلگرد استیل 316 به کار می رود، مواد بازیافت شده است. از مواد قراضه ای که از استیل تشکیل شده اند به عنوان شارژ اولیه استفاده می کنند.  عملیات ذوب این کوره باید در کوره ای که نام آن قوس است انجام شود. نرخ ذوب در این کوره بسیار بالا می باشد و همین مقاومت آن را افزایش می دهد. برای تولید این نمونه از میلگردها اکسیژن نباید وجود داشته باشید، در واقع یکی از مراحل تولید آن بدون اکسیژن است. در مرحله بعدی مواد شیمیایی که بیان کردیم را جهت تولید به میلگرد و مواد مذاب اضافه می کنند. عناصر آلیاژی ترکیبی بسیار ارزش بالایی دارند و به همین دلیل میلگرد استیل 316 هزینه خریداری بالاتری دارد.

جهت خرید میلگرد استیل آلیاژ 316 و محصولات دیگر و یا گرفتن استعلام قیمت با شماره مقابل تماس بگیرید

فهرست